Zioła na cholesterol – jak obniżyć cholesterol, dieta na cholesterol

Zioła na cholesterol to całkiem nowa dziedzina nauki i nadal prowadzone są badania nad wieloma ziołami leczniczymi. W wyniku ich stosowania, zabiegi zostaną udoskonalone.

Ponieważ choroba serca jest największym zabójcą w Europie i poważnym problemem w wielu innych częściach świata, chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby zmniejszyć ryzyko rozwinięcia tego cichego zabójcy. Jednym z głównych sposobów, aby to zrobić, jest kontrola poziomu cholesterolu we krwi.

Naturalne sposoby na obniżenie poziomu cholesterolu

Cholesterol powstaje w wątrobie i ma wiele ważnych funkcji. Na przykład pomaga utrzymać elastyczność ścian komórek i jest potrzebny do wytworzenia kilku hormonów.

Jednak, jak wszystko w organizmie, zbyt dużo cholesterolu w niewłaściwych miejscach stwarza problemy. Podobnie jak tłuszcz, cholesterol nie rozpuszcza się w wodzie. Zamiast tego, jego transport w organizmie zależy od cząsteczek zwanych lipoproteinami, które zawierają we krwi witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i cholesterolu.

Top 5 najlepszych sposobów na obniżenie poziomu cholesterolu

  • Skoncentruj się na nienasyconych tłuszczach

W przeciwieństwie do tłuszczów nasyconych, nienasycone tłuszcze zawierają co najmniej jedno podwójne wiązanie chemiczne, które zmienia sposób ich użycia w ciele. Tłuszcze jednonienasycone mają tylko jedno wiązanie podwójne.

Chociaż niektórzy zalecają dietę niskotłuszczową do odchudzania, badanie 10 mężczyzn wykazało, że 6-tygodniowa dieta o niskiej zawartości tłuszczu obniżyła poziom szkodliwego LDL cholesterolu, ale także zmniejszyła korzystny HDL cholesterol.

Natomiast dieta bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe obniżyła szkodliwe LDL, ale także chroni wyższe poziomy zdrowej HDL.

Tłuszcze jednonienasycone, takie jak te w oleju z oliwek, oleju rzepakowym, orzechach drzewnych i awokado, zmniejszają „zły” LDL, zwiększają „dobry” HDL i zmniejszają utlenianie, które przyczynia się do zatkania tętnic.
  • Użyj tłuszczów wielonienasyconych (np. Omega-3)

Tłuszcze wielonienasycone mają wiele podwójnych wiązań, które sprawiają, że zachowują się inaczej w ciele niż tłuszcze nasycone. Badania pokazują, że wielonienasycone tłuszcze zmniejszają „zły” cholesterol LDL i zmniejszają ryzyko chorób serca.

Wszystkie wielonienasycone tłuszcze są zdrowe dla serca i mogą zmniejszać ryzyko cukrzycy. Tłuszcze omega-3 są rodzajem tłuszczów wielonienasyconych z dodatkowymi korzyściami dla serca.
  • Unikaj tłuszczów trans

Tłuszcze trans są tłuszczami nienasyconymi, które zostały zmodyfikowane w procesie zwanym uwodornieniem.

Ma to na celu uczynienie nienasyconych tłuszczów w olejach roślinnych bardziej stabilnymi jako składnik. Wiele margaryn i tłuszczów jest wytwarzanych z częściowo uwodornionych olejów.

Pokarmy z „częściowo uwodornionym” olejem w składnikach zawierają tłuszcze trans i są szkodliwe, nawet jeśli na etykiecie stwierdza się, że produkt zawiera „0 gramów tłuszczu trans na porcję”.
  • Jedz rozpuszczalne włókno

Rozpuszczalne włókna to grupa różnych związków w roślinach, które rozpuszczają się w wodzie, ale ludzie nie mogą jej strawić.

Jednak pożyteczne bakterie żyjące w jelitach mogą trawić rozpuszczalne błonnik. W rzeczywistości wymagają tego do własnego żywienia. Te dobre bakterie, zwane także probiotykami, redukują oba szkodliwe rodzaje lipoprotein, LDL i VLDL.

Rozpuszczalne błonnik odżywia zdrowe bakterie probiotyczne jelitowe i usuwa cholesterol z organizmu, redukując LDL i VLDL. Dobrym źródłem są fasola, groch, soczewica, owoce, babka płesznik i całe ziarna.
  • Uprawiaj sport

Ćwiczenie jest korzystne dla zdrowia serca. Nie tylko poprawia kondycję fizyczną i pomaga zwalczać otyłość, ale także zmniejsza szkodliwe LDL i zwiększa korzystny HDL.

Każdy rodzaj ćwiczeń poprawia poziom cholesterolu i wspomaga zdrowie serca. Im dłuższe i intensywniejsze ćwiczenie, tym większa korzyść.

Dieta na cholesterol

Różne pożywienie obniża poziom cholesterolu na różne sposoby. Niektóre dostarczają rozpuszczalne błonnik, który wiąże cholesterol i jego prekursory w układzie trawiennym i wyciąga je z organizmu przed ich wprowadzeniem do obrotu. Niektóre dają tłuszcze wielonienasycone, które bezpośrednio obniżają poziom LDL. A niektóre zawierają sterole roślinne i stanole, które blokują organizm przed wchłanianiem cholesterolu.

Płatki owsiane. Pierwszym krokiem do poprawy poziomu cholesterolu jest posiadanie miseczki płatków owsianych lub płatków na bazie owsa na zimno.

Jęczmień i inne pełne ziarna. Podobnie jak owies i otręby owsiane, jęczmień i inne produkty pełnoziarniste mogą pomóc obniżyć ryzyko chorób serca, głównie poprzez dostarczanie rozpuszczalnego błonnika.

Fasolki. Dieta na cholesterol musi zawierać fasolki. Fasola jest szczególnie bogata w błonnik rozpuszczalny.

Orzechy. Badania pokazują, że jedzenie migdałów, orzechów włoskich, orzeszków ziemnych i innych orzechów jest dobre dla serca.

Tłusta ryba. Jedzenie ryb dwa lub trzy razy w tygodniu może obniżyć poziom LDL na dwa sposoby: zastępując mięso, które zawiera tłuszcze nasycone LDL, oraz dostarczając tłuszcze omega-3 o obniżonej LDL.

Zioła na cholesterol – top 5 skutecznych

Wraz ze wzrostem badań nad cholesterolem i trójglicerydami liczba potencjalnych terapii może również wzrosnąć. Zioła na cholesterol są badane od niedawna.

Podczas gdy większość ziół na cholesterol jest względnie bezpieczna i często jest korzystna także z innych powodów, dobrze jest skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić poziomy cholesterolu przed i podczas każdego programu leczenia ziołowego.

Czosnek

Nasza lista „zioła na cholesterol” nie może być bez czosnku. Czosnek jest ziołem numer jeden, jeśli chodzi o obniżenie poziomu cholesterolu i poprawę krążenia serca. Przeprowadzono obszerne badania nad tym popularnym ziołem pod kątem jego zdolności do regulowania poziomu cholesterolu w organizmie.

Astragalus

Zióła na cholesterol Astragalus używane do wspomagania układu odpornościowego w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Uważa się, że jest to „adaptogen”. Oznacza to, że uważa się, że chroni organizm przed różnymi stresami.

Kurkuma

Potężny ekstrakt z kurkumy jest znany z ochrony ciała przed miażdżycą. Kurkumina hamuje także gromadzenie się cholesterolu we krwi (więc dla tego naszę zioła na cholesterol zawierają ją). Korzenie rośliny kurkumy obniżają poziom cholesterolu do tego stopnia, że może znacznie zmniejszyć twoje szanse na rozwój chorób serca.

Zioła na cholesterol – Lukrecja

Lukrecja jest kolejnym mocnym ziołem, które jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o obniżenie poziomu cholesterolu. Przeprowadzono wiele badań w celu określenia skuteczności lukrecji na poziomie cholesterolu i prawie każde pojedyncze badanie potwierdza, że zioło to jest wybitne.

Zioła na cholesterol oraz Imbir

Używane od wieków w celu uspokojenia brzuszków, zioło to jest również w stanie zapobiegać chorobom serca poprzez obniżanie poziomu cholesterolu.

Zioła na cholesterol – Film

Zioła na cholesterol – Wnioski

Zwiększenie poziomu cholesterolu LDL powoduje, że ludzie próbują znaleźć naturalne sposoby obniżenia poziomu cholesterolu. Naukowcy pracują nad znalezieniem nowych sposobów na obniżenie poziomu cholesterolu za pomocą naturalnych ziół. Zioła na cholesterol oferują bezpieczniejsze, a jednak nadal skuteczne, metody obniżania poziomu cholesterolu niż wiele leków na receptę.

Chociaż te zabiegi są ogólnie bezpieczne, tak jak w przypadku każdego nowego schematu leczenia, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu monitorowania programu. Zioła na cholesterol oferują opcję obniżenia poziomu cholesterolu naturalnie, co jest bardzo ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *