Zioła na hemoroidy. Jak pozbyć się hemoroidów?

Hemoroidy to jedna z najbardziej bolesnych dolegliwości, jakich może doświadczyć osoba. Posiadanie jednego (lub wielu) może prowadzić do skrajnego dyskomfortu. Na szczęście są zioła na hemoroidy.

Najczęstsze przyczyny

Nazywane również „stosami”, hemoroidy są spuchniętymi żyłkami w okolicy odbytu. Są one spowodowane głównie nadmiernym naciskiem na dotknięty obszar.

Najczęstsze scenariusze, które prowadzą do hemoroidów obejmują:

  • Ciąża: Zwiększenie ciśnienia macicy zwiększa obciążenie obszaru odbytu, torując drogę do powstawania hemoroidów.
  • Otyłość: Nadmierna waga może również zwiększyć ciśnienie, zwiększając ryzyko wystąpienia hemoroidów.
  • Utwardzone stolce: Diety, które nie są bogate w naturalne włókna, mogą powodować twarde stolce i zaparcia, co z kolei prowadzi do nadmiaru napięcia jelitowego.

Stopnie hemoroidów

Hemoroidy są klasyfikowane według stopnia, który jest oparty na ich surowości:

stopnie hemoroidów

Stopień 1: Lekko powiększone hemoroidy, których nie można zobaczyć z zewnątrz odbytu.
Stopień 2: Większe hemoroidy, które czasami mogą wydostawać się poza odbyt, np. Podczas przechodzenia przez stolec, ale potem wrócić do siebie.
Stopień 3: Hemoroidy, które wychodzą z odbytu podczas przechodzenia przez stolec lub angażują się w aktywność fizyczną i nie wracają same. Mogą być odepchnięte tylko z powrotem do odbytu.
Stopień 4: Hemoroidy, które zawsze znajdują się poza odbytem i nie można ich z powrotem wepchnąć do środka. Niewielka część podszewki może również spływać z dolnego odbytu i z odbytu, co jest znane jako wypadnięcie odbytu.

Leczenie

Ponad jedna trzecia osób w doświadcza w pewnym momencie hemoroidów.

Na szczęście są one dość łatwe do wyleczenia. Oprócz jedzenia wysokobłonnikowej, bogatej w warzywa diety, następujące zioła na hemoroidy mogą być szczególnie przydatne w leczeniu.

Zioła muszą działać na tkanki i naczynia krwionośne, aby zmniejszyć hemoroidy. Niektóre zioła na hemoroidy mają działanie przeciwzapalne, wpływając na reakcję organizmu na uszkodzenie tkanki i zmniejszając obrzęk wewnątrz i na zewnątrz. Cierpkie zioła mogą pomóc zmniejszyć krwawienie i zacieśnić uszkodzone tkanki. Skonsultuj się z doświadczonym lekarzem w celu uzyskania instrukcji dotyczących stosowania i dawkowania.

Kasztanowiec

Kasztanowiec zwyczajny lub Aesculus hippocastanum to drzewo liściaste z różowozłotymi białymi kwiatami i dużymi nasionami. Tradycyjni uzdrowiciele wykorzystują nasiona do barwienia naczyń krwionośnych oraz leczenia hemoroidów i żylaków. Aktywne składniki to saponiny i garbniki, a nasiona mają właściwości przeciwzapalne i ściągające. W książce z 2000 roku „The Herbal Drugstore”, dr Linda B. White i ekspert ds. Roślin leczniczych Steven Foster zalecają picie herbaty kasztanowej i nalewki, a także stosowanie schłodzonej herbaty jako miejscowego kompresu na spuchniętej tkance. Zrób herbatę, gotując jedną łyżeczkę suszonych nasion w jednej szklance wody na 15 minut, schłodź i użyj. Nie łącz tego zioła z lekiem przeciwzakrzepowym.

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski, czyli Hamamelis virginiana, pochodzi z Ameryki Północnej i jest tradycyjnym lekiem na hemoroidy i inne zaburzenia żylne. Liście i kora są bogate w garbniki, które mają działanie ściągające i przeciw hemoroidalne. Kliniczny zielarz David Hoffmann w książce z 2003 r. „Ziołolecznictwo medyczne: Nauka i praktyka ziołolecznictwa” sugeruje stosowanie mieszaniny 80 ml destylowanego oczaru wirginijskiego i 10 ml nalewki z kasztanowca zwyczajnego zewnętrznie po wypróżnieniu. Zmniejsz ilość oczaru wirginijskiego, jeśli Twoja skóra jest podrażniona.

Dąb

Dąb lub Quercus to wysokie drzewo liściaste o silnym działaniu ściągającym, antyseptycznym i przeciwzapalnym. Zielarze używają kory do leczenia hemoroidów i biegunki. Aktywne składniki obejmują elagitaniny, katechiny i proantocyjanidyny, a zioła można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie. Zielarz David Hoffmann zaleca użycie wywarku z kory jako lewatywy hemoroidów. Przygotuj wywar poprzez gotowanie jednej łyżeczki kory w jednej szklance wody na 15 minut, ostudź i użyj. Można również nakładać na zewnątrz kompresy nasączone ochłodzonym odwarstwieniem. Nie używaj tego zioła, jeśli masz zaparcia.

Zioła na hemoroidy – Film

W ten sposób staraliśmy się przekazać ci najskuteczniejsze informacje na temat rodzajów hemoroidów i powiedzieć o tym jakie są zioła na hemoroidy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *