Zioła na nadciśnienie – jak szybko obniżyć ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest terminem medycznym wysokiego ciśnienia krwi, w którym niezmiennie wysoki odczyt ciśnienia krwi, podejmowany przy wielu okazjach, ma skurczowy odczyt ponad 140 mm Hg. Styl życia, w tym dieta, alkohol i stres, powinny w znacznym stopniu przyczyniać się do nadciśnienia; poświęcenie czasu na to, jakie czynniki zwiększają ten stan, powinno być priorytetem dla wszystkich osób, u których zdiagnozowano tę dolegliwość.

Zioła na nadciśnienie krwi są zazwyczaj przyjmowane w stosunkowo niskich dawkach, a wiele ziół stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego wymaga monitorowania pod kątem interakcji z lekami.

Zioła na nadciśnienie – zasady stosowania

Zioła na nadciśnienie powinny zawsze być stosowane pod nadzorem profesjonalnego pracownika służby zdrowia, a przed użyciem ziół do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy i uzyskać pełną diagnozę nadciśnienia.

Należy również pamiętać, że jeśli wystąpi nasilenie objawów związanych z wysokim ciśnieniem krwi, ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać właściwą opiekę medyczną.

Zioła na nadciśnienie – top 5 skutecznych

Basil to pyszne zioło na nadciśnienie, które dobrze komponuje się z różnymi produktami. Wykazano, że ekstrakt z bazylii obniża ciśnienie krwi, choć tylko krótkotrwale. Chemiczny eugenol, który znajduje się w bazylii, może blokować pewne substancje, które dokręcają naczynia krwionośne. Może to spowodować spadek ciśnienia krwi.

Dodanie świeżej bazylii do diety jest łatwe i na pewno nie zaszkodzi. Trzymaj małą doniczkę z ziołami w swoim ogrodzie kuchennym i dodaj świeże liście do makaronów, zup, sałatek i zapiekanek. Zioła na nadciśnienie zawsze muszą być w domu!


Zioła na nadciśnienie oraz cynamon. Cynamon to kolejna smakowita przyprawa, która wymaga niewielkiego wysiłku, aby uwzględnić ją w codziennej diecie i może obniżyć ciśnienie krwi. Jedno z badań sugerowało, że wyciąg z cynamonu obniżył zarówno nagłe pojawienie się, jak i przedłużone wysokie ciśnienie krwi. Jednak ekstrakt był podawany dożylnie. Nie jest jasne, czy cynamon spożywany doustnie jest również skuteczny.

Możesz dodać więcej cynamonu do swojej diety, posypując go na płatki śniadaniowe, płatki owsiane, a nawet w kawie. Podczas kolacji cynamon wzmacnia smak mieszania frytek, curry i gulaszu.


Kardamon to przyprawa pochodząca z Indii i często używana w kuchni południowoazjatyckiej. Małe badanie 20 osób badających wpływ kardamonu na zdrowie wykazało, że uczestnicy z wysokim ciśnieniem krwi zauważyli znaczne obniżenie odczytów ciśnienia krwi po wzięciu 1,5 g proszku z kardamonu dwa razy dziennie przez 12 tygodni. Możesz dodać nasiona kardamonu lub proszek w tarce przyprawowe, zupy i gulasze, a nawet wypieki dla specjalnego smaku i pozytywnej korzyści dla zdrowia. Nie bez przyczyny kardamon jest wpisany w nasze zioła na nadciśnienie.


Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i w niektórych badaniach wykazano, że obniża ono ciśnienie krwi. Nasiona lnu mogą chronić przed miażdżycową chorobą sercowo-naczyniową poprzez obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy, poprawę tolerancji glukozy i działanie jako przeciwutleniacz.

Możesz kupić wiele produktów zawierających nasiona lnu, ale lepiej jest kupić całe lub zmielone siemię lniane i dodać je do domowych posiłków jako zioła na nadciśnienie. Najlepszą rzeczą na temat nasion lnu jest to, że można go zmieszać praktycznie w dowolne danie, od zup, po koktajle owocowe i pieczywo. Przechowywanie nasion lnu w zamrażarce może pomóc zachować optymalną moc.


Czosnek uzupełnia nasze zioła na nadciśnienie. Ta ostra przyprawa może zrobić coś więcej niż tylko posmakować jedzenia i zepsuć oddech. Czosnek może mieć zdolność obniżania ciśnienia krwi, pomagając zwiększyć ilość substancji zwanej tlenkiem azotu, która może powodować rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Pozwala to na swobodny przepływ krwi i obniża ciśnienie krwi.

Możesz dodać świeży czosnek do wielu ulubionych przepisów. Jeśli smak jest dla ciebie zbyt silny, najpierw piecz czosnek. A jeśli po prostu nie możesz jeść tych rzeczy, możesz dostać czosnek w formie suplementu.

Zioła na nadciśnienie – wnioski

Zioła na nadciśnienie mogą być bardzo przydatne. Oprócz stosowania ziół do wysokiego ciśnienia krwi, karnityna (jeden gram dwa razy dziennie) jest korzystna w przypadku zastoinowej niewydolności serca (CCF) i nadciśnienia.

Nadciśnienie – Film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *