Zioła na nerki. Drogi moczowe, pęcherz oraz żurawina

Wiele ziół może poprawić czynność nerek. Większość ziół robi to w zapobieganiu częstym infekcjom nerek i dróg moczowych lub działając jako środek moczopędny w celu wypłukania nadmiaru płynów i kamieni nerkowych. Niektóre zioła na nerki działają bardziej zapobiegawczo – niektóre mają ciągłą zdolność do zwiększania zdrowia, a inne jako leczenie istniejących problemów z nerkami.

Zioła na nerki oraz drogi moczowe

Oprócz usuwania toksyn, prawidłowe oczyszczenie nerek może również pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i poprawić funkcjonowanie układu moczowego i pęcherza moczowego.

Dodatkowo, być może będziesz musiał podjąć dodatkowe kroki w celu oczyszczenia nerek, jeśli masz objawy, takie jak uczucie męczenia lub niezwykłe nastroje, ból w nerkach po jedzeniu, egzema, trądzik, wysypki skórne, wzdęcia, nagły wzrost masy ciała i problemy takie jak kamica nerkowa i częste problemy z pęcherzem moczowym lub infekcje dróg moczowych.

Zioła na nerki odkażające drogi moczowe:

  • Nawłoć

Nawłóć był szeroko stosowany wśród wielu plemion indiańskich w celu promowania zdrowia dróg moczowych. Badania wykazały, że zioło tonizuje drogi moczowe i jest pomocne w detoksykacji nerek.

  • Skrzyp polny

Skrzyp to pospolite zioło o właściwościach moczopędnych; pomocne jest w zwiększeniu wydalania moczu w celu przepłukania nerek i dróg moczowych. Jest także przeciwutleniaczem i oferuje tę dziedzinę korzyści dla nerek i układu nerkowego. Niezależnie od tego, czy jest spożywany jako herbata, czy w kapsułce, skrzyp jest doskonałym ziołem, które można dodać do diety! Dlatego naszę zioła na nerki zawierają skrzyp polny.

  • Uva-Ursi

Zwany także „mącznica lekarska”, uva-ursi był używany przez wiele kultur. Jest to środek ściągający, który może ukoić i uelastycznić drogi moczowe, a badania również znalazły dowody na poparcie jego tradycyjnego stosowania do oczyszczania nerek.

  • Korzeń prawoślazu

Nasze zioła na nerki zawierają również korzeń prawoślazu. Jako kojące zioło korzeń prawoślazu może uspokajać tkanki dróg moczowych. Jest to również łagodny środek moczopędny, który zachęca do oddawania moczu.

  • Pietruszka

Ulubione zioło wśród szefów kuchni – pietruszka. To aromatyczne zioło powszechnie stosowane w medycynie. Jako środek moczopędny pomaga zmniejszyć ilość toksyn w nerkach i całych drogach moczowych.

Zioła na nerki i pęcherz moczowy

Pęcherz najczęściej jest leczony lekami na receptę w celu kontrolowania mięśni pęcherza. Jednak ziołowe środki zaradcze stają się coraz powszechniejsze jako naturalne leczenie. Chociaż te zioła wykazują pewne obietnice pomagające w leczeniu nadreaktywnego pęcherza, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek bezpłatnych terapii.

  • Bladderwrack

Bladderwrack jest formą wodorostów. Ze względu na wysoką zawartość jodu, zioło to jest najbardziej rozpoznawalne w leczeniu niedoczynności tarczycy. Jest również stosowany w leczeniu pęcherza.

  • Chanca Piedra

Chanca piedra, czyli „kamienny łamacz”, jest ulubionym w Ameryce Południowej do wspierania nerek, a badania kliniczne potwierdziły skuteczność rośliny. Jego powszechne stosowanie przyniosło mu pozytywną opinię w medycynie ajurwedyjskiej jako pomocne zioło dla zdrowia nerek, pęcherza moczowego i wątroby.

  • Korzeń Hortensji

Korzeń hortensji był popularny wśród rdzennych Amerykanów i wczesnych osadników, obaj wykorzystywali tę roślinę do promowania zdrowia nerek i pęcherza moczowego. Korzeń hortensji działa jak rozpuszczalnik i uważa się, że wygładza postrzępione krawędzie kamieni nerkowych.

Zioła na nerki oraz żurawina

Czerwono-czarne, dojrzałe owoce żurawiny lub Vaccinium Macrocarpon od wieków były używane jako pożywienie i lekarstwo. Pochodzi z Ameryki Północnej i był pierwotnie używany przez rdzennych Amerykanów do leczenia chorób pęcherza i nerek. Pierwsi osadnicy z Anglii nauczyli się używać jagód zarówno surowych, jak i gotowanych na wiele dolegliwości, w tym utratę apetytu, problemy żołądkowe, zaburzenia krwi i szkorbut spowodowany brakiem witaminy C.

Sok żurawinowy jest silnym środkiem oczyszczającym nerki, pomagającym usunąć nadmiar wody i pomaga rozkładać tkankę tłuszczową w ciele. American National Kidney and Urologic Diseases Information Clearinghouse oficjalnie popiera picie soku z żurawin, aby wypłukać bakterie odpowiedzialne za tworzenie infekcji dróg moczowych z systemu.

Farmakologia wykazała, że wyciągi z żurawiny zapobiegają przyleganiu bakterii do komórek nabłonkowych nerek, pomagając w ten sposób zapobiegać rozwojowi zakażeń nerek. Badania sugerują ponadto, że sok żurawinowy może pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju kamieni nerkowych.

Film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *