Zioła na porost włosów: jak sprawić, by włosy rosły szybciej

Utrata włosów jest częstym problemem wielu mężczyzn i kobiet. Istnieje wiele powodów, dla których włosy mogą wypaść, od genetyki i niedoborów witamin po zmiany hormonalne. Niektóre schorzenia, takie jak choroba tarczycy, mogą również powodować cienkie włosy lub wypadnięcie. Nie ma magicznej kuli dla rosnących włosów, ale badania wykazały, że niektóre zioła na porost włosów mogą spowolnić utratę włosów lub pomóc w promowaniu nowego wzrostu. Należy jednak zauważyć, że wiele badań przeprowadzono na zwierzętach. Potrzebne są dodatkowe badania, aby udowodnić swoją skuteczność u ludzi.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można stosować ziołowe środki, aby poprawić wzrost włosów. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed dodaniem ziół do codziennej rutyny, szczególnie jeśli utrata włosów jest spowodowana stanem chorobowym.

Częste przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn utraty włosów u mężczyzn i kobiet. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn wypadania włosów.

  • Dziedziczny
  • Farba do włosów
  • Chemikalia znalezione w produktach do pielęgnacji włosów
  • Zła dieta
  • Problemy z tarczycą
  • Niedokrwistość
  • Klimakterium
  • Ciąża
  • Chemoterapia

Chociaż istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do utraty włosów, jest coś, co możesz z tym zrobić. Leczenie wypadania włosów za pomocą prostych preparatów ziołowych (zioła na porost włosów), które możesz zrobić w domu, pomoże zapobiegać wypadaniu włosów bez potrzeby stosowania produktów zawierających szkodliwe chemikalia lub terapie farmakologiczne, które pomagają we wzroście włosów. Nadanie następujących środków ziołowych w domu jest bezpieczniejsze, tańsze i stanowi doskonały sposób na stymulowanie wzrostu włosów i pozostawia uczucie pewności siebie i piękna.

Zioła na porost włosów – Top 5

1. Rozmaryn
Rosemaryn stosuje się od setek lat, aby pomóc w utracie włosów. Świetnie sprawdza się w przypadku przerzedzania włosów i łysienia. Najlepiej działa na porost włosów, gdy jest używany z oliwą z oliwek. Połącz olej rozmarynowy zmieszany z odrobiną oliwy z oliwek i aplikuj bezpośrednio na skórę głowy. Nie tylko promuje wzrost włosów, ale także zapobiega przedwczesnemu szarzeniu włosów. Doskonale nadaje się do dostarczania mieszków włosowych, których potrzebują.

2. Mięta pieprzowa
Od wielu lat używamy olejku z mięty pieprzowej do wielu zabiegów, w tym do wypadania włosów i promowania wzrostu włosów. Pomaga stymulować mieszki włosowe i zapewnia lepsze krążenie krwi i pomaga związać korzenie włosów z owłosioną skórą głowy.

3. Pokrzywa
Pokrzywa jest jednym z najlepszych ziół, które możesz zastosować, aby stymulować wzrost włosów. Czyni to poprzez zapobieganie hormonom odpowiedzialnym za utratę włosów. Zaleca się przyjmowanie go w formie suplementu, a suplementy z pokrzywą są dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością na całym świecie. Możesz również użyć go jako oleju, który ma być umieszczony bezpośrednio na skórze głowy. Aby użyć tej metody, weź filiżankę oliwy z oliwek i dodaj do niej świeże liście pokrzywy. Przykryj szczelnie i pozostaw na trzy tygodnie w chłodnym, suchym miejscu. Regularne dodawanie tego oleju do skóry głowy i włosów pozwoli promować wzrost włosów.

4. Zioła na porost włosów oraz Aloes
Aloes jest doskonały dla skóry i włosów; doskonale wspomaga wzrost włosów. Pomaga stymulować krążenie krwi wzdłuż głowy. Regularne dodawanie czystego żelu Aloe Vera do skóry głowy pomoże. Możesz również regularnie spłukiwać wodą z aloesu. Mieszanie żelu Aloe Vera z mlekiem kokosowym to świetny środek na porost włosów.

5. Ginkgo Biloba
Nie tylko wspaniale dla twojej pamięci, to zioło jest niesamowite, aby stymulować wzrost włosów. Zwiększa przepływ krwi do mózgu, a także koryguje wszelkie braki występujące w mieszkach włosowych. Wiele osób stosuje codziennie suplementy ginkgo biloba, aby pobudzić wzrost włosów.

Wnioski

Badania wykazały, że niektóre zioła na porost włosów mogą wzmacniać włosy, wspomagać zdrowie skóry głowy, poprawiać grubość włosów lub stymulować cykl wzrostu włosów. Mimo to, potrzeba więcej badań klinicznych na ludziach, zanim ziołowe środki zaradcze staną się głównym nurtem wzrostu włosów.

Zioła na porost włosów mogą być stosowane we wszystkich rodzajach preparatów ziołowych produktów do włosów. Ale może być trudno znaleźć produkty dostępne bez recepty, które obejmują zioła na porost włosów używane w badaniach. Twój lekarz lub specjalista w zakresie zdrowia fizycznego może pomóc Ci znaleźć lekarstwo najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed użyciem. Mogą przeprowadzić Cię przez opcje leczenia i doradzić w sprawie kolejnych kroków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *