Naturalne zioła na przeziębienie i grypę

Zimno i sezon grypowy jest teraz szczytowy i uderza się mocno i szybko. Podczas gdy zapobieganie jest najlepszą obroną, co robimy, gdy objawy uderzą? Niektórzy z nas przygotowują się do sezonu zimowego i grypowego jesienią, zakładając nasz jabłecznik i nalewki, aby zachować zdrowie i leczyć chorobę na początku. Wielu zielarzy utrzymuje swój arsenał w zapasie i jest gotowy. Ale co, jeśli okaże się, że nie masz potrzebnych ziół? Co jeśli zioła na przeziębienie, których potrzebujesz, nie są łatwo dostępne w twojej okolicy? Po wystąpieniu symptomów nie masz czasu na zamówienie online.

Ziołowe domowe środki powinny być proste do wykonania przy użyciu łatwo dostępnych składników. Najlepszą rzeczą w tych przepisach jest to, że można je dostosować do indywidualnych potrzeb, a wiele ziół na przeziębienie można wykorzystać do zaradzenia różnym chorobom.

Zioła na przeziębienie i grypę

 • Czosnek – przeciwwirusowy, antybiotyk.
 • Cebula – idealna na kaszel.
 • Imbir – przeciwbakteryjny i przeciwzapalny. Oprócz leczenia przeziębienia / grypy, imbir doskonale nadaje się do mdłości i wymiotów.
 • Szałwia – wiatropędny, antyseptyczny i ściągający – roślina jamy ustnej i gardła. Stosowany w bólach gardła i kaszlu. Stosowany również do leczenia zatok. Nie należy stosować leku w czasie ciąży lub karmienia piersią.
 • Tymianek – przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy, wykrztuśny i ściągający. Tymianek świetnie nadaje się do infekcji dróg oddechowych i kaszlu. Jest również dobry dla żołądka.
 • Cayenne – środek pobudzający, przeciwbakteryjny, przeciwbólowy, wiatropędny, napadowy i wykrztuśny. Cayenne może zapobiec przeziębieniu lub grypie, a także skrócić czas przeziębienia lub grypy. Przynosi ciepło do ciała, które może pomóc rozwiewać chłód.
 • Miód – miód ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Nie podawaj miodu dzieciom poniżej 1 roku życia.
 • Cytryna – bogata w witaminę C, cytryna może pomóc zmniejszyć siłę wirusa przeziębienia i grypy w organizmie. Wielu ludzi używają cytryn do budowania odporności na przeziębienie i grypę.

Jakie używać zioła na przeziębienie i kiedy

Wszystkie omówione zioła to zioła kulinarne. Ale, gdy są stosowane w medycynie, powinny być stosowane z umiarem w czasie ciąży lub karmienia piersią. W wielu przypadkach tymianek można zastąpić. Możesz wybrać jedne zioło lub użyć kilku w zależności od objawów. Możesz również użyć dwóch podstawowych receptur i leczyć inne specyficzne objawy, dodając inne herbaty, miód lub syropy.

Ziołowe środki na kaszel

Miód cebulowy – 1 łyżka w razie potrzeby
Cukrowy syrop na kaszel
Miód tymiankowy

Ziołowe środki na ból gardła

Herbata szałwiowa (w razie potrzeby wypij i dodaj do smaku miód i cytrynę)
Ciepła woda i sól do płukania gardła
Ciepła herbata szałwiowa i sól do płukania gardła
Kurkuma i płukanie solą

Zioła na przeziębienie – Porady

 • Sok z cytryny wciśnięty w herbatę szałwiową usuwa gorycz.
 • Osłodzić herbatę cukrem lub miodem w przypadku problemów z oddychaniem, ale pozostaw to niesłodzone z powodu zaburzeń trawienia.
 • Zrób napar z 1 szklanki ziół i 1/4  szklanki wody. Wstaw noc w prasie francuskiej i odcedź. Podgrzewaj poszczególne porcje na kuchence przez cały dzień, kiedy jesteś chory.
 • Zioła na przeziębienie dostępne bez recepty i tłumią objawy. Poświęcenie trochę czasu na przygotowanie tych środków nie tylko pomoże ci poczuć się lepiej, ale także pomoże ciału w wykonywaniu swojej pracy uzdrawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *