Zioła szwedzkie – właściwości oraz zastosowanie

Oryginalny przepis na zioła szwedzkie składa się z 11 roślin. Znajduje się on w zapisach słynnego szwedzkiego lekarza Samsta.

Z tajnych zapisów tego lekarza dowiadujemy się o cudownych cechach szwedzkich ziół. Twierdził, że nie ma takich chorób, których nie można by wyleczyć ani przynajmniej złagodzić stanu pacjenta. Skład ziół może służyć jako podstawa leczenia wielu chorób, co potwierdzają wyniki eksperymentów laboratoryjnych.

Czytaj więcej – Skuteczne Zioła Na Odchudzanie

Zioła szwedzkie – właściwości

Skład szwedzkich ziół podano poniżej:

Aloes

Aloe vera produkuje dwie substancje stosowane w medycynie: Żel jest uzyskiwany z komórek w środku liścia, a lateks jest uzyskiwany z komórek tuż pod skórą liścia.

Większość ludzi używa żelu z aloesu jako środka na schorzenia skóry, w tym oparzenia, oparzenia słoneczne, odmrożenia, łuszczycę i opryszczkę, ale istnieje wiele innych korzyści z aloesu. Żel Aloe stosuje się w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, chorób jelit, gorączki, swędzenia i stanu zapalnego.

Jest również stosowany jako naturalny środek na astmę, wrzody żołądka, cukrzycę i łagodzące skutki uboczne leczenia promieniowaniem. Lateks aloesowy stosuje się w leczeniu depresji, zaparć, astmy i cukrzycy.

Mirra

Mirra jest żywicą lub substancją podobną do soku, która pochodzi z drzewa zwanego Commiphora mirra, powszechnego w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Mirra jest botanicznie spokrewniona z kadzidłowcem i jest jednym z najpowszechniej stosowanych olejków eterycznych na świecie.

Drzewo mirrowe wyróżnia się białymi kwiatami i wiązanym pniem. Czasami drzewo ma bardzo mało liści ze względu na suche warunki pustynne, gdzie rośnie. Czasami może przybrać dziwny i skręcony kształt ze względu na trudną pogodę i wiatr.

Dwa pierwszorzędowe aktywne związki znajdują się w mirrze, zwanej terpenoidami i seskwiterpeny, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Sesquiterpeny mają również wpływ na nasz ośrodek emocjonalny w podwzgórzu, pomagając nam zachować spokój i równowagę. Oba te związki są badane pod kątem ich korzyści przeciwnowotworowych i przeciwbakteryjnych, a także innych potencjalnych zastosowań terapeutycznych.

Szafran

Szafran jest małym, bulwiastym, wieloletnim ziołem, członkiem rodziny lilii. Szafran chroni przed rakiem, wspomaga uczenie się i zatrzymywanie w pamięci, pomaga stymulować hormony i libido. Szafran zmieszany z lukrecją i mlekiem zapewnia skuteczne miejscowe zastosowanie do wywoływania wzrostu włosów w łysieniu; bardzo skuteczny w leczeniu przeziębienia i gorączki.

Liści senesu

Spożywanie liści senny lub picie herbaty z liści senesu będzie sprzyjać wypróżnianiu się. Liść powoduje skurcz ścianek jelita grubego, co powoduje wypchnięcie stolca przez system. Liść senesu jest naturalną substancją przeciwzapalną. Chociaż ma to ogólne zalety zdrowotne, przydaje się również w łagodzeniu niektórych objawów związanych z hemoroidami. Ekstrakt był również stosowany w leczeniu zakażeń pasożytami u szczurów, a naukowcy odkryli, że poziomy pasożytów były znacząco niższe po sześciu dniach, gdy szczury otrzymywały ekstrakt codziennie.

Kamfora

Korzyści zdrowotne z olejku eterycznego z kamfory obejmują jego właściwości jako środek pobudzający, przeciwskurczowy, antyseptyczny, zmniejszający przekrwienie, znieczulający, uspokajający. Działa także jako środek przeciwnowotworowy, przeciwzapalny, dezynfekujący i owadobójczy.

Korzeń rabarbaru

Korzyści zdrowotne rabarbaru obejmują jego zdolność do promowania utraty wagi, poprawy trawienia, zapobiegania chorobie Alzheimera, stymulowania wzrostu kości, unikania uszkodzeń neuronów, poprawy zdrowia skóry, zapobiegania nowotworom, optymalizacji metabolizmu, poprawy krążenia i ochrony przed różnymi chorobami układu krążenia.

Korzeń kurkumy

Niesamowite korzyści zdrowotne kurkumy obejmują jej zdolność do zmniejszania stanu zapalnego, leczenia ran, poprawy zdrowia skóry, ochrony zdolności poznawczych i łagodzenia trudności menstruacyjnych. Kurkuma pomaga także wyeliminować depresję, złagodzić ból, spowolnić proces starzenia, chronić przewód pokarmowy i zapobiegać nowotworom.

Manna

Manna to roślina. Wysuszony sok służy do wytwarzania leków. Ludzie używają wysuszonego soku z manny jako środka przeczyszczającego na zaparcia. Używają go również jako środka zmiękczającego stolec w celu złagodzenia bólu podczas ruchów jelit spowodowanych pęknięciami wokół odbytu (odbytnicy), hemoroidów i chirurgii odbytnicy.

Teriak

Zioło Teriak ma właściwości przeciwbólowe. Działa uspakajająco, wspomaga procesy trawienia, obniża temperaturę oraz zwalcza biegunki.

Ziele dziewięćsiłu

Ma takie właściwości:

 • działa przeciwbakteryjne
 • moczopędne
 • hamuje rozwój gronkowców

Korzeń arcydzięgla

Wśród współczesnych zielarzy jest uważany za gorzkie, rozgrzewające i orzeźwiające zioło, które może być stosowane jako lek na wiele różnych chorób i zaburzeń. Ponieważ zioło jest gorzkie, stosowane jest przede wszystkim w schorzeniach związanych z układem trawiennym.

Zioło zostało wykorzystane do pobudzenia apetytu, poprawy trawienia i łagodzenia kolki oraz zmniejszenia produkcji gazów jelitowych.

Zioło ma działanie bakteriobójcze na przewód pokarmowy i zwiększa produkcję kwasu żołądkowego. Oba te czynniki mogą przyczynić się do osłabienia lub pozbycia się bakterii, które często powodują różne dolegliwości żołądkowe.

Zioła szwedzkie – Szwedzki Bitter

Szwedzki Bitter (zioła szwedzkie) to mieszanka ziół, która pomaga zwalczać różne choroby; można podać infuzję w przypadku bólu lub problemów w przewodzie pokarmowym, w celu normalizacji trawienia, pomaga oczyścić wątrobę i krew, a niektórzy twierdzą, że był skuteczny w leczeniu Candida. Może być pomocny w leczeniu alergii, chorób skóry i niektórych hemoroidów. Zioła szwedzkie zostały również użyte jako łagodny tonik przeczyszczający. Przyjmowanie szwedzkich ziół może pomóc osobom cierpiącym na stany zapalne, takie jak zapalenie stawów, obrzęk stawów i zwichnięcia. Istnieją również opinie, świadectwa i zalecenia, że ​​te specyficzne nalewki ziół mogą oczyścić organizm z toksyn.

Ponadto, przyjmowanie goryczy pomaga radzić sobie z objawami niektórych chorób przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, brak apetytu, ociężałość w żołądku, wzdęcia, zgaga, zaparcia itp.).

Jedną z głównych funkcji szwedzkich ziół jest promowanie wydzielania soków trzustkowych i żołądkowych oraz łagodzenie przewodu pokarmowego. Zioła szwedzkie stymulują funkcje wątroby i promują wydzielanie żółci z wątroby, która służy do emulgowania lub rozkładania tłuszczu i czystego cholesterolu z organizmu. Posiadanie zdrowej wątroby poprawi ogólny proces trawienia i zapobiegnie wzdęciom oraz zapewni płynne wchłanianie składników odżywczych.

Zioła szwedzkie – korzyści zdrowotne

Posiadanie gorzkich pokarmów jako części codziennej diety może być bardzo korzystne dla zdrowia. Wiele badań potwierdziło, że uzyskanie odpowiedniej ilości gorzkiej żywności smakowej jest kluczową korzyścią dla zdrowia trawiennego i wielu ważnych korzyści zdrowotnych. Zioła szwedzkie zawierają dużo goryczy, a rozcieńczenie ziół wodą, herbatą lub sokiem regularnie pomaga:

 • Walczyć z wysokim poziomem cukru
 • Przeżyć gaz i wzdęcia
 • Zwiększyć produkcję enzymów trawiennych
 • Promować wchłanianie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D, E, K
 • Zrównoważyć apetyt

Inne korzyści:

 • Łatwość zaparcia i regulacja wypróżnień
 • Wspomagają funkcje wątroby
 • Pomoc w eliminacji toksyn
 • Regenerowanie przewodu pokarmowego
 • Łagodny środek przeczyszczający
 • Równowaga naturalnego kwasu w żołądku
 • Pobudzają krążenie krwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *