Ziołowe Tabletki Na Odchudzanie – Ranking Od Redakcji

Chociaż nie ma „magicznej pigułki”, istnieją leki odchudzające, które są skuteczne, bezpieczne i mogą pomóc w osiągnięciu celów odchudzania. Te leki nie topią tłuszczu ani nie rzucają cali; nie ma tabletek, które mogą celować w utratę wagi w określonych częściach ciała. W rzeczywistości większość leków odchudzających nie działa nawet w jelitach ani żołądku – działają one w mózgu.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Oto spojrzenie na niektóre z najczęściej przepisywanych pigułek odchudzających i ich skuteczność w badaniach klinicznych:

Naltrekson-Bupropion (znany pod marką Contrave) celuje w część mózgu zwaną podwzgórzem, która pomaga organizmowi regulować głód. Podczas gdy nie wiadomo dokładnie, jak działa ten lek, aby promować utratę wagi, prowadzi to do zmniejszenia apetytu(1).

Lorcaserin (znany pod marką Belviq) działa na miejsca wiązania dla serotoniny chemicznej w mózgu, aby zachęcić cię do mniejszej ilości jedzenia i nadal czuć się pełny po zjedzeniu mniejszej ilości.

Liraglutyd (znany pod nazwą Saxenda) został po raz pierwszy zatwierdzony do leczenia osób z cukrzycą typu 2, ponieważ pomaga promować produkcję insuliny po posiłku, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Jest przepisywany jako lek na utratę wagi przy wyższej dawce ze względu na jego zdolność do działania w mózgu i powoduje zmniejszenie apetytu. Spowalnia również opróżnianie żołądka, co powoduje uczucie pełności przez dłuższy czas po posiłku i mniej jedzenia w ciągu dnia. Liraglutyd jest jedynym lekiem na odchudzanie, który nie jest tabletką; jest wstrzykiwany codziennie z pióra. Badanie wykazało, że 63% osób, które zażywały Liraglutyd, straciło 5% lub więcej masy ciała w ciągu roku, w porównaniu z 27% osób, które zażywały placebo (2).

Ziołowe tabletki na odchudzanie

Zioła są przydatne w naszym życiu i możemy je wykorzystać do utraty wagi.

1.Korzyści z żeń-szenia koreańskiego. 

Znany również jako żeń-szeń Panax lub żeń-szeń azjatycki, żeń-szeń koreański był stosowany leczniczo od tysięcy lat. Uważane za premierowe zioło tonizujące, żeń-szeń może pomóc wzmocnić układ odpornościowy organizmu, zwiększyć energię i wytrzymałość, poprawić funkcje seksualne i wspierać organizm w chronicznych przypadkach stresu fizycznego lub psychicznego.

Oprócz dostarczania energii poprzez stymulację metabolizmu, żeń-szeń wykazuje różne właściwości, które mogą pomóc w redukcji masy ciała:

 • Wywiera kontrolę poziomu cukru we krwi
 • Poprawia wrażliwość na insulinę
 • Poprawia trawienie
 • Poprawia wydolność wysiłkową i wytrzymałość

Przykłady tabletek na bazie żeń-szenia:

 • Gnc Herbal Plus Panax Ginseng
 • Nature’s Way Korean Ginseng
 • Nature’s Bounty Ginseng Complex Capsules

2.Puerh. 

Z biegiem lat korzyści płynące z picia herbaty stały się bardziej znane, szczególnie jeśli chodzi o odchudzanie. Znany jako najlepiej strzeżony sekret Chin, herbata puerh (wymawiane jako powietrze) jest uprawiana z tej samej rośliny, która dostarcza oolong, zielonej i czarnej herbaty. Mówi się, że herbata Puerh blokuje organizmowi produkcję większej ilości tłuszczu. W połączeniu z ćwiczeniami i zdrową dietą uważa się, że ta herbata przynosi efekty na twoim upartym tłuszczu.

Przykłady tabletek na bazie Puerh:

 • „Pu-erh Tea Capsule Supplement 90 vegi-caps Weight Loss”

3.Skrzyp, aby schudnąć. 

Jedną z herbat odchudzających, które pomogą nam zrzucić wagę w sposób naturalny, jest herbata ze skrzypu.

Przykłady tabletek na bazie skrzypu:

 • Swanson Skrzyp Polny
 • Piping Rock

4.Zielona herbata. 

Zielona herbata to coś więcej niż tylko gorąca, aromatyzowana woda. Substancje bioaktywne w liściach herbaty rozpuszczają się w wodzie i wprowadzają do końcowego napoju.

Kiedy pijesz filiżankę wysokiej jakości herbaty, otrzymujesz dużą ilość korzystnych substancji o silnym działaniu biologicznym. Najbardziej znaną z nich jest kofeina. Filiżanka zielonej herbaty zawiera o wiele mniej kofeiny (24-40 mg) niż filiżanka kawy (100-200 mg), ale wciąż wystarczająco, aby uzyskać łagodny efekt.

Kofeina jest dobrze znanym stymulantem, który ma pomagać w spalaniu tłuszczu i poprawiać wyniki ćwiczeń

Przykłady tabletek na bazie zielonej herbaty:

 • Zielona Herbata Egcg
 • Swanson Green Tea Extract
 • Trec Cla & Green Tea

Więc pigułki na odchudzanie są dla mnie?

Tabletki na odchudzanie nie są dla wszystkich. Twój wskaźnik masy ciała (BMI), pomiar oparty na twoim wzroście i wadze, który jest wykorzystywany do oszacowania tkanki tłuszczowej, może pomóc ci ustalić, czy leki mogą być dla ciebie alternatywą. Jeśli masz BMI 30 lub więcej, lub jeśli masz BMI pomiędzy 27-30 i masz również rozwinięte warunki zdrowotne wynikające z wagi, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub choroby serca, wtedy leki na odchudzanie mogą mieć sens jako część Twojej strategii odchudzania wraz ze zdrową dietą i ćwiczeniami. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy jest inny i schudnąć można na różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *