Zioła na trzustkę – lista skutecznych, film oraz dieta

Twoja trzustka jest ważnym narządem i gruczołem zlokalizowanym w górnym brzuchu. Trzustka wykonuje kilka ważnych funkcji, w tym produkcję soków trawiennych, aby pomóc w rozkładaniu makroskładników, regulacji poziomu cukru we krwi i produkcji substancji chemicznych neutralizujących kwasy żołądkowe. Niektóre zioła na trzustkę mogą wspomóc funkcjonowanie lub pomóc w leczeniu zaburzeń związanych z trzustką. Zawsze jednak należy zachować ostrożność w stosowaniu leków ziołowych i zawsze rozmawiać z lekarzem rodzinnym przed zastosowaniem tej naturalnej metody leczenia.

Najlepsze zioła na trzustkę

Trzustka pełni najważniejszą funkcję w naszym organizmie – produkuje soki trawienne. Jest to narząd, który może pomóc w wchłanianiu składników odżywczych z jedzenia, które jemy, i przekształceniu go w energię. Pomaga również w produkcji insuliny i innych hormonów, które są ważne dla organizmu. Problemy z trzustką po prostu sprawiają, że twoje ciało jest niezdrowe i obarczone różnymi chorobami. Dlatego poniżej znajdują się zioła na trzustkę które pomogą Ci w razie potrzeby.

Gorzknik kanadyjski

To niesamowite zioło ma wiele zalet, jeśli chodzi o trzustki. Jest to również zioło przeciwzapalne, które może wygładzić proces trawienny. Zjedz to zioło, jeśli masz problemy z trawieniem i metabolizmem.

Gorzknik kanadyjski zawiera berberynę chemiczną, która może mieć wpływ na bakterie i grzyby. Na przykład może zapobiegać wiązaniu się bakterii Escherichia coli (E. coli) ze ścianami dróg moczowych. Berberyna ma również właściwości, które mogą obniżyć ciśnienie krwi i poprawić nieregularne bicie serca. Ponadto, wczesne badania sugerują, że berberyna może obniżać poziom cukru we krwi i „zły” cholesterol lipoprotein o niskiej gęstości.

Oregano

Oregano to pyszne zioło, które jest wypełnione niesamowitymi elementami gojącymi nasze ciało. Ogólnie rzecz biorąc osoby cierpiące na zaburzenia żołądkowe i problemy trawienne, zużywają oregano do gojenia żołądka i sprawiają, że trzustki są bardziej wydajne.

Jagody cedrowe

Chociaż to nie zioła na trzustkę, ale nie możemy przejść obok! Jagody produkują niesamowite soki, które mogą pomóc w trawieniu, a także leczyć trzustkę. Właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne w jagodach uspokoją układ trawienny i sprawią, że trzustki będą bardziej skuteczne. Jeśli ciągle napotykasz problemy związane z trawieniem, możesz spożywać jagody cedrowe jako ziołowe lekarstwo, aby leczyć trzustki i uzyskać świetne rezultaty!

Goryczka

Jest to jedno z najbardziej korzystnych ziół na świecie ze względu na jego właściwości terapeutyczne i lecznicze. Może faktycznie obniżyć poziom cukru we krwi i wspomóc trzustkę w jej ogólnej funkcji, jak również motywować komórki beta zawarte w trzustce, co jest niezwykle korzystne dla diabetyków. Ma również właściwości antybakteryjne, przeczyszczające, antyseptyczne, tonizujące, pobudzające mięśnie, przeciwzapalne i przeciwskurczowe.

Haritaki

Jest to naturalne lekarstwo w Indiach z owoców Terminalia Chebula i nadal nie jest powszechnie znane. Badania wykazały, że ma on korzystny wpływ na trzustkę, jak również na potężne właściwości w walce z rakiem. Uważa się, że Haritaki jest w stanie zapobiec rozwojowi guzów nowotworowych w trzustce, ponieważ uważa się, że powoduje on apoptozę (naturalną śmierć komórek rakowych). Nie ma zauważalnych efektów ubocznych. Biorąc doustnie suplement haritaki obniża poziom cukru we krwi o 43,2% – cenna pomoc dla diabetyków.

Czosnek

Czosnek nie tylko wspomaga trzustkę, ale także zmniejsza ilość cukru we krwi, jednocześnie stymulując trzustkę do wytwarzania wystarczającej ilości insuliny. Powinieneś jeść od jednego do dwóch lekko zmiażdżonych ząbków czosnku dziennie, a także dodawać je do jedzenia. Czosnkową herbatę można pić jako alternatywę, a kilka gałązek pietruszki osłodzi oddech.

Dieta może zdecydowanie pomóc w odnowie i ochronie naszej trzustki. Przeprowadzono badania nad ziołami i ich wartością w wspomaganiu trzustki do pełnego wyzdrowienia.

Zioła na trzustkę – Film

Zioła na trzustkę oraz dieta

Aby uzyskać zdrową trzustkę, skup się na produktach bogatych w białko, o niskiej zawartości tłuszczów zwierzęcych i zawierających przeciwutleniacze. Należą do nich chude mięso, fasola i soczewica, jasne zupy i alternatywne produkty mleczne (takie jak mleko lniane i mleko migdałowe). Są to pokarmy dla których twoja trzustka nie będzie musiała tak ciężko pracować. Badania sugerują, że niektóre osoby z zapaleniem trzustki mogą tolerować do 30-40% kalorii z tłuszczu, gdy tłuszcz pochodzi ze źródeł roślinnych z całego źródła. Inne radzą sobie lepiej przy znacznie niższym spożyciu tłuszczu, często ograniczonym do 50 gramów lub mniej dziennie.

Szpinak, jagody, czereśnie i produkty pełnoziarniste mogą działać, aby chronić trawienie i zwalczać wolne rodniki, które uszkadzają narządy. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, sięgnij po owoce zamiast do dodanych cukrów, ponieważ osoby z zapaleniem trzustki są w grupie wysokiego ryzyka cukrzycy. Rozważ pomidory cherry, ogórki i hummus oraz owoce jako przekąskę. Twoja trzustka będzie ci wdzięczna. Oraz nie zapominaj że zioła na trzustkę są bardzo pomocne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *