Zioła na wątrobę oraz dieta na wątrobę. Skuteczne metody

Wątroba jest głównym organem odpowiedzialnym za wydalanie i rozkładanie toksyn wnikających do organizmu. W szczególności wytwarza żółć, środek detoksykujący metabolicznie niezbędny do rozbijania tłuszczów z pożywienia. Nawet wielu tradycyjnych lekarzy jest w pełni świadomych tego, jak ważne jest zdrowie wątroby w wyniku ogólnego stanu zdrowia. Zioła na wątrobę mogą być naprawdę skuteczne.

Zioła na wątrobę – Top 9

Oto 9 najlepszych ziół na wątrobę:

Kora Borututu

Kora Borotutu jest zdecydowanie jedną z najpotężniejszych substancji, jeśli chodzi o oczyszczanie wątroby i wspomaganie układu trawiennego. Okazało się nawet obiecujące w walce z kolką żółciową i żółtaczką. Ważne jest również, aby pamiętać, że to zioło zawiera silne przeciwutleniacze, które pomagają chronić komórki wątroby przed poważnymi uszkodzeniami. #1 w naszej liście „zioła na wątrobę”!

Ostropest

Ostropest mleczny był używany od ponad dwóch tysięcy lat ze względu na jego niezwykły wpływ na wątrobę i woreczek żółciowy. Galen i Pliniusz, starożytni filozofowie rozpoznali i wykorzystali moc ostu mlecznego do oczyszczenia i wsparcia wątroby. Ostropest pomaga w detoksykacji trucizn, takich jak alkohol, regeneracja uszkodzonej tkanki wątroby, pobudzenie produkcji żółci i lepsze trawienie.

Chanca Piedra

Tubylcy Amazonii używali różne zioła na wątrobę ale chanca piedra używali od wieków, aby promować naturalną eliminację wątroby, pęcherzyka żółciowego i kamieni nerkowych. Pobudza również wątrobę do usuwania szkodliwych toksyn i obcych ciał. Chanca piedra łagodzi wątrobę, zwiększa produkcję żółci i redukuje tworzenie się zwapnionych kamieni w ciele.

Większy glistnik

Naszę zioła na wątrobę zawierają glistnik. Starożytni Grecy i Rzymianie uważali glistnika za jedno z najpotężniejszych ziół oczyszczających wątrobę. Maurice Mességué, słynny francuski zielarz, użył glistnika do wszystkich problemów z wątrobą. Glistnik stymuluje produkcję enzymów z trzustki, pomaga wątrobie eliminować obce cząsteczki, stymuluje wytwarzanie żółci, pomaga złagodzić skurcze woreczka żółciowego i poprawia ospałość wątroby.

Korzeń cykorii

Znana z żywych, niebieskich kwiatów cykoria to także zioło lecznicze znane ze swojej zdolności pomagania w oczyszczaniu wątroby. Starożytni lekarze rzymscy, perscy, arabscy i indyjscy stosowali liście cykorii i korzeń, aby pomóc w zwalczaniu dolegliwości wątroby, w tym żółtaczki, pęcherzyka żółciowego i kamieni wątroby, kamieni moczowych, zaparć, niestrawności, depresji i bólów głowy.

Korzeń mniszka lekarskiego

Ten skromny chwast, często zrabowany na kawałki przez pracowników ochrony trawników, to środek do czyszczenia wątroby, który był obchodzony na przestrzeni wieków. Korzeń mniszka lekarskiego stymuluje przepływ żółci z wątroby i jest często stosowany przez zielarzy do zwalczania stłuszczenia wątroby, marskości wątroby, estrogenów, a nawet trądziku.

Organiczna kurkuma

Ten żółty korzeń, kuzyn imbiru, jest silnym protektorem wątroby, a nawet regeneratorem komórek wątroby. Nie tylko pomaga stymulować enzymy odpowiedzialne za wypłukiwanie toksyn (w tym znanych czynników rakotwórczych) z organizmu, ale badania wykazały, że kurkuma jest w stanie zwalczać działanie czynników rakotwórczych. Dlatego posiada swoje miejsce w liście „zioła na wątrobę”!

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa to nie tylko świeży oddech. Zioło to pobudza przepływ żółci i rozluźnia drogi żółciowe, pomagając w rozkładaniu tłuszczów. Pomaga także zmniejszyć poziom złego cholesterolu, co ułatwia wątrobę w filtrowaniu toksyn. Mięta pieprzowa hamuje również blokady w nerkach i woreczku żółciowym i uspokaja żołądek, aby uzyskać optymalne trawienie.

Żółty Korzeń Dok

Zioło to znane jest jako oczyszczacz krwi i powszechnie używane do oczyszczania toksyn z organizmu. Żółty dok pomaga w rozbijaniu tłustych potraw, stymulując produkcję żółci, poprawiając normalną detoksyfikację wątroby, poprawiając przepływ soku trawiennego, pomagając wątrobie w eliminacji toksyn i łagodnie działa moczopędnie, pomagając wypłukać szkodliwe substancje. Pomaga również zmniejszyć podrażnienie wątroby i układu trawiennego.

Dieta na wątrobę

Istnieją dwa główne typy stłuszczenia wątroby – alkoholowa i niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby. Tłuszczowa choroba wątroby dotyka blisko jedną trzecią dorosłych i jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do niewydolności wątroby. Bezalkoholowe stłuszczenie wątroby jest najczęściej diagnozowane u osób otyłych lub siedzących oraz u osób spożywających wysoko przetworzoną dietę.

Jednym z głównych sposobów leczenia stłuszczeniowej choroby wątroby, niezależnie od jej typu, jest dieta na wątrobę. Jak sama nazwa wskazuje, stłuszczenie wątroby oznacza, że ​​masz za dużo tłuszczu w wątrobie. W zdrowym ciele, wątroba pomaga usunąć toksyny i wytwarza żółć, białko trawiące. Tłuszczowa choroba wątroby uszkadza wątrobę i zapobiega jej działaniu tak dobrze jak powinna.

Ogólnie, dieta na stłuszczenie wątroby obejmuje:

  • dużo owoców i warzyw
  • rośliny o wysokiej zawartości błonnika, takie jak rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste
  • bardzo mało cukru, soli, tłuszczu trans, rafinowanych węglowodanów i tłuszczów nasyconych
  • bez alkoholu

Niskotłuszczowa dieta o obniżonej kaloryczności może pomóc w zrzuceniu wagi i zmniejszeniu ryzyka stłuszczenia wątroby.

Zioła na wątrobę – film

Zioła na wątrobę – wyniki

Zioła na wątrobę są bardzo przydatne. Oprócz modyfikowania diety, poniżej przedstawiamy kilka innych zmian w stylu życia, które można wprowadzić w celu poprawy zdrowia wątroby:

  • Bądź bardziej aktywny. Ćwiczenia, w połączeniu z dietą, mogą pomóc Ci stracić nadwagę i zarządzać chorobą wątroby. Celuj w co najmniej 30 minut ćwiczeń aerobowych przez większość dni w tygodniu.
  • Obniżyć poziom cholesterolu. Obserwuj spożycie tłuszczów nasyconych i cukru, aby utrzymać poziom cholesterolu i trójglicerydów pod kontrolą. Jeśli dieta i ćwiczenia fizyczne nie są wystarczające do obniżenia poziomu cholesterolu, zapytaj lekarza o przyjmowanie leków.
  • Kontroluj cukrzycę. Cukrzyca i stłuszczenie wątroby często występują razem. Dieta i ćwiczenia fizyczne pomagają w radzeniu sobie z obydwoma chorobami. Jeśli stężenie cukru we krwi jest nadal wysokie, lekarz może przepisać leki, aby je obniżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *